CWP (Centos Web Panel) Kurulumu

CWP (Centos Web Panel) Kurulumu

KURULUM

Kurulum işlemlerinin yapılabilmesi için sunucunuza “Putty” programı ile SSH erişimi sağlamanız ve “root” kullanıcısı ya da root yetkisine sahip kullanıcı ile erişim sağlamanız gerekmektedir.

SSH erişimi sağladıktan sonra kuruluma başlayabiliriz. İlk işlem olarak “/usr/local/src” dizinine erişiyoruz. Bu işlemi aşağıdaki kod ile yapabilirsiniz.

Cd /usr/local/src

Dizine erişim sağladıktan sonra “wget” komutu ile kurulum dosyasını indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemini aşağıdaki kod ile yapabilirsiniz.

wget http://centos-webpanel.com/cwp-latest

Kurulum dosyamızı ilgili dizine indirdikten sonra kurulum işlemini artık başlatabiliriz. Kurulum işlemi için 2 adet seçeneğimiz bulunmaktadır. Bunlarda birisi içerisinde MySQL 5.1 ile gelen diğeri ise Maria-DB 10.1.10  ile gelen kurulum dosyasıdır. Hangi veritabanı sistemini kullanmak istiyorsanız aşağıdaki 2 komuttan birini kullanıp kurulum işlemini başlatmanız gerekmektedir.

MySQL 5.1

sh cwp-latest

Maria-DB 10.1.10

sh cwp-latest -d mariadb

Kurulum işlemini başlattıktan sonra kurulum otomatik olarak başlayacaktır. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra sunucunun yeniden başlatılması gerekmektedir. ENTER tuşuna basarak sunucuyu yeniden başlatıyoruz. Sunucu reboot komutuyla yeniden başladıktan sonra http://ipadresiniz:2030 adresi üzerinden Centos Web Panel erişimi sağlayabilirsiniz.

Demo


root/Admin Demo Login

http://demo1.control-webpanel.com:2030
http://demo2.control-webpanel.com:2030
http://demo3.control-webpanel.com:2030
Username: root
Password: admin123

End-User Demo Login

http://demo1.control-webpanel.com:2082
http://demo2.control-webpanel.com:2082
http://demo3.control-webpanel.com:2082
Username: testacc
Password: admin123